AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Námet pre MP SR na zváženie: (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1092)

Csíkány Lučenec 30-03-2003 21:42

Námet pre MP SR na zváženie:
 
V regióne RS, LC, VK, LV ako malí farmári sme začali realizovať 2001 výsadbu čierných ríbezlí. My ako začínajúce subjekty, ktoré nemajú žiadne príjmy len výdavky ( napr.: výsadba a ošetrovanie tri roky ). Tieto skutočnosti negatívne ovplyvnili ekonomickú bonitu žiadatežov v troch ukazovatežoch t.j. v ohodnotení ekonomickej bonity nezískajú požadované body. Z tohto dôvodu nedostaneme dotácie v ruku 2003. Neuvažujete sa u týchto subjektov o udelenie výnimky pri dosahovaní ekonomickej bonity v prvých troch rohoch výsadby až ku dňu rodivosti týchto sadov ?

Csíkányová Valéria, SHR Flora Fruct,
Nagy Arpád, Torenan s.r.o.
Gazda s.r.o. Hajnáčka

Zsolt Simon 17-04-2003 07:43

Re: Námet pre MP SR na zváženie:
 
Vážená pani Csíkányová,

novelou Výnosu MP SR č.141, ktorú sme na ministerstve iniciovali, je možné pri určení bonity subjektov zohžadniť vložené investície na výsadbu sadov, viniča a plantáži drobného ovocia. Tieto investície je teda možné pre výpočet bonity započítať k výpočtu jednotlivých ukazovatežov. Vo vašom prípade vám odporúčam k žiadosti priložiť dôslednú analýzu s vydokladovaním vložených investícií.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:23.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..