AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Včely (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1101)

Juraj 14-04-2003 21:25

Včely
 
Pán Minister.
Chcel by som vediet prečo nemožem zohnat nejaké informácie aj ohladom chovu včiel resp. noriem EÚ pre včelárov a nedajú sa ziskat nejake financie, aby som sa mohol skorej stat komerčným včelárom. Napr. v zalozenim majetku aj ked nemam dostatočný príjem financií. Viete mi dačo poradit?

Zsolt Simon 17-04-2003 07:49

Re: Včely
 
Vážený pán,

v pôsobnosti Ministerstva pôdohospodárstva sme v uplynulých dňoch konštituovali pracovnú skupinu ktorej členovia majú za úlohu pripraviť návrh „Národnej stratégie chovu včiel v Slovenskej republike“, ktorý vo fáze pripomienkového konania zverejníme na internetovej stránke MP SR.
Pokiaž ide o krajiny EÚ a podporu včelstva, tak každá krajina prispieva na ich chov finančnými prostriedkami z národných zdrojov. Ak máte o uvedenú problematiku skutočne profesionálny záujem, tak vám odporúčam obrátiť sa na nasledujúce inštitúcie:
- Zväz včelárov
- Spolok včelárov
- Výskumný ústav včelársky v Liptovskom Hrádku, ktorý má poradenstvo v chove včiel priamo v náplni práce


S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:28.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..