![]() |
Korporativizmus a komory
Vážený pán minister,
prečo vláda, ktorej ste členom, má potrebu znižovať mieru korporativizmu v stavovských a profesných komorách? |
Re: Korporativizmus a komory
Vážený pán Sninský, zámeru vlády o ktorom píšete predchádzalo dlhodobé diskusné obdobie v ktorom sa kryštalizovali názory a stanoviská. Neprislúcha mi hovoriť za iných členov vlády no prezentujem vám svoj názor a teda aj dôvod prečo s návrhom vlády súhlasím. Členstvo v profesných komorách by v žiadnom prípade nemalo deformovať slobodné rozhodovanie občanov Slovenskej republiky a teda brániť im svojim spôsobom v slobodnom podnikaní. Členstvo v komore v súčasnosti, okrem iného, prikazuje istej skupine žudí povinne platiť členský príspevok tej ktorej stavovskej komore. Je nelogické a neetické vyžadovať príspevok zákonnou cestou, platenie príspevku by malo byť výhradne na základe slobodného rozhodnutia. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
Re: Korporativizmus a komory
Vážený pán minister,
keď vynecháte slobodné rozhodovanie občanov a nelogickosť a neetickosť príspevkov zostane Vám otázka, na ktorú ste mali odpovedať. Evidentne neovládate význam slova korporativizmus. Podža slovníka cudzích slov je to fašisticko, klerikálna ideológia, o čom najlepšie svedčí prípona - izmus /komunizmus, fašizmus, feudalizmus/. Takže odpovedať ste mali na otázku: Prečo vláda, ktorej ste členom má potrebu znižovať mieru fašisticko, klerikálnej ideológie v stavovských a profesných komorách? |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:54. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..