![]() |
ako dalej ?
Pán minister velmi by ma zaujímalo s akou pdporou môžem počítať /zhruba/ v tomto roku okrem jednotnej platby na plochu ,keď pôda ktorú obhospodarujem patrila v minulosti do druhej cenovej skupiny v zmysle ocenenia VÚEP.Bol by som Vám Veťmi povdačný keby ste na moju otázku odpovedali ,pretože medzi nami ovčiarmi kolujú rôzne chýry o vežkosti podpory na znevýhodnené oblasti . Bohužiaž v minulom období toto všetko bolo len o prežití a bolo by dobre keby sme konečne vedeli na čom sme.
V minulom referende o vstupe Slovenska do EU som hlasoval za , ale mám pocit žesa zopakovala stará známa pesnička , keď vtáčka lepajú pekne mu spievajú. Vežmi chcem veriť tomu ,že únia chce aby tý čo robia aj robia žili a nie živorili ako to bolo doteraz. Golian SHR |
Re: ako dalej ?
Vážený pán Golian,
keďže podnikatelia, ktorí hospodária v horších prírodných podmienkach nemajú vzhžadom na predpisy EÚ možnosť čerpania zdrojov podža výnosu č.152/2004 navrhlo MP SR spôsob prefinancovania podnikatežov v znevýhodnených oblastiach formou poskytnutia úveru prostredníctvom Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a.s. vo výške minimálne 1 000,- Sk na hektár obhospodarovaných trvalých trávnych porastov. Na základe tohto výnosu však bola poskytnutá podpora na chov oviec vo výške 500 Sk/ks a HD BTM 4000 Sk/ks. Úvery budú poskytnuté ako krátkodobé na preklenutie obdobia do obdržania priamych platieb v rámci systému jednotnej platby, ktorá sa predpokladá vo výške 1.800,- Sk na hektár požnohospodárskej pôdy. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 09:02. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..