![]() |
Priame platby
Dobry den!
Chcel by som sa Vas opytat, ci je na Slovensku podporovane pestovanie energetickych rastlin na nevyuzivanej polnohos.pode, tak ako je to v Cechach, resp ci sa s tym pocita do buducnosti. Tiez by ma zaujimalo ci si na plochy osiate energetickymi rastlinami bude moct farmar nárokovat priame platby na hektar. Za odpoved Vam vopred dakujem. Ostavam s pozdravom Martin Hulec |
Re: Priame platby
Vážený pán Hulec,
pestovanie energetických rastlín na nevyužívanej pôde nie je podporované. Možná podpora je daná formou jednotnej platby na hektár užívanej požnohospodárskej pôdy (SAPS). Hlavnou podmienkou na získanie podpory je užívať minimálne jeden hektár pôdy, pričom jedna parcela by nemala byť menšia ako 30 árov. Dôležité je, aby pôda bola udržiavaná v dobrom požnohospodárskom stave, nesmie byť zaburinená, znečistená, podliehať erózií a podobne. Ďalšia možná podpora je zahrnutá v Sektorovom operačnom programe v opatrení č.1., nájdete ho na našej internetovej stránke www.mpsr.sk. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:37. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..