AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Priame platby (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1282)

Martin Hulec 04-04-2004 11:49

Priame platby
 
Dobry den!
Chcel by som sa Vas opytat, ci je na Slovensku podporovane pestovanie
energetickych rastlin na nevyuzivanej polnohos.pode, tak ako je to v
Cechach, resp ci sa s tym pocita do buducnosti. Tiez by ma zaujimalo ci si
na plochy osiate energetickymi rastlinami bude moct farmar nárokovat priame
platby na hektar.
Za odpoved Vam vopred dakujem.
Ostavam s pozdravom
Martin Hulec

Zsolt Simon 22-04-2004 11:18

Re: Priame platby
 
Vážený pán Hulec,

pestovanie energetických rastlín na nevyužívanej pôde nie je podporované. Možná podpora je daná formou jednotnej platby na hektár užívanej požnohospodárskej pôdy (SAPS). Hlavnou podmienkou na získanie podpory je užívať minimálne jeden hektár pôdy, pričom jedna parcela by nemala byť menšia ako 30 árov. Dôležité je, aby pôda bola udržiavaná v dobrom požnohospodárskom stave, nesmie byť zaburinená, znečistená, podliehať erózií a podobne.
Ďalšia možná podpora je zahrnutá v Sektorovom operačnom programe v opatrení č.1., nájdete ho na našej internetovej stránke www.mpsr.sk.

S pozdravom
Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:37.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..