![]() |
Dotaz štátnej platobnej agentúre
Usmernenie ministra pôdohospodárstva Slovenskej republiky na úseku štátnej správy udežovania licencii na dovoz a vyvoz požnohospodárskych a potravinárskych výrobkov /Vest. č.9/2004/ ukladá dovozcom a vývozcom mať licenciu a zábezpeku aj od 1.5. 2004.
Chcel by som sa opýtať, lebo neviem pochopiť či SR je štát v štáte a nie členom EÚ od 1.5. Konkrétne chcem predať med do členského štátu EÚ a odberatež nevie pochopiť takúto diskrimináciu a ani mne nie je to jasné. Nebudú colné bariéry medzi členskými štátmi, ale bude táto prekážka, čo vožnému obchodu prekáža. Prosím o vysvetlenie, ako sa veci skutočne majú. Podža takého predpisu sa domnievam, že musím predať med priekupníkovi, ktorý licenciu má a zaplatí mi minimálnu cenu, čo sa mi vidí nelogické. Prečo si odberatež nemôže kúpiť odo mňa med v SR priamo. Veď ani priekupník , domáci výkupca odo mňa nikdy nepotreboval DIČ., lebo ako malý včelár ho nemám. Ján Hájek |
Re: Dotaz štátnej platobnej agentúre
----- Original Message ----- From: "Jan Hajek" <[email protected]> To: <[email protected]> Sent: Monday, April 19, 2004 8:51 PM Subject: reakcia Dobrý deň! N á v r h KONCEPCIE PODPORNEJ POLITIKY V PÔDOHOSPODÁRSTVE v rokoch 2004-2006 Uvítame preto každú pripomienku a návrh na formuláciu zámerov a ciežov na ktoré sa treba v strednodobom rámci zamerať pri riešení problémov agropotravinovej...., potiaž copy z DS MP SR. Prosím Vás, myslíte aj úprimne na obsah toho čo píšete? Ak áno, tak zaiste čítate aj Fórum mpsr.sk a od 12.4. môj dotaz adresovaný PPA zostáva tam nepovšimnutý, bez odpovede. Pán Ing. Libiak si ťažkal na príspevky s vulgarizmami od prispievatežov do Fóra. Je to MP SR, ktoré postupuje nevšímavo, formálne budí pozornosť, že chce zlepšenie výrobnej sféry, ale produkuje dekadentnú byrokraciu, ktorá výrobnú a tým aj obchodnú činnosť gniavi. Ak by MP dokázalo konštruktívne a včas komunikovať s výrobcami, predišlo by a aj nekúltúrnym prejavom takých, ktorí sa z beznádeje už nevedia vymaniť a uchyžujú sa aj k vulgarizmom. Pán Ing. Béla Bugár sa nezaujíma o to, ako si počínajú kompetentní vedúci pracovníci tohoto rezortu, ktorý patrí SMK? S pozdravom Ján Hájek |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:52. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..