![]() |
List ministrovi!
Vážený pán minister,
nakožko naša spoločnosť N-ADOVA, spol. s r.o. Nitra je priamo zaangažovaná v problematike likvidácie vedžajších živočíšnych produktov, nedá mi, aby som nezareagoval na posledné vysielanie relácie RÁDIOŽURNÁL v Slovenskom rozhlase. Je nesporne zrejmé, že likvidácia nebezpečných odpadov živočíšneho pôvodu – najmä materiálov kategórie 1 a 2, má svoje pevné a nezastupitežné miesto v problematike dodržiavania veterinárno-hygienických opatrení, tak ako sa ich Slovenská republika zaviazala dodržiavať v súlade s Nariadením Európskej komisie (EC) 1774/2002. Na základe toho, že Ministerstvo pôdohospodárstva SR sa po zvážení všetkých okolností rozhodlo poveriť len jedno kafilerické zariadenie – a to našu spoločnosť N-ADOVA, spol. s r.o. Nitra, likvidáciou materiálov kategórie 2 z územia SR (a následne podpísalo na túto činnosť vzájomnú Zmluvu), nadobudli sme presvedčenie, že je záujmom aj kompetentných štátnych orgánov mať likvidáciu uvedených nebezpečných odpadov pod prísnou evidenciou a kontrolou. V uvedenom Rádiožurnáli odzneli názory, ktoré takéto dodržiavanie všetkých opatrení samozrejme potvrdzujú, avšak konkrétne otázky na konkrétne situácie, ktoré položila redaktorka, neboli zodpovedané. Faktom je, že zmluva medzi MP SR a N-ADOVA, spol. s r.o. Nitra bola uzatvorená tak, že naša spoločnosť vykonáva zber, zvoz, spracovanie a následnú likvidáciu živočíšnych vedžajších produktov kategórie 2 (kadáverov) od chovatežov hospodárskych zvierat z celého územia Slovenska, u ktorých bolo nariadené veterinárne opatrenie z dôvodu nákaz v znení zákona č. 488/2002 Z.z. Vážený pán minister, to, že aj iné kafilerické zariadenie získalo časom oprávnenie na likvidáciu určitej kategórie odpadov je jedna vec, ale to, že Ministerstvo pôdohospodárstva SR podpísalo Zmluvu s našou spoločnosťou na túto činnosť, je druhá vec. V tomto roku pracovníci viacerých odborov Ministerstva pôdohospodárstva SR vykonali v našej spoločnosti kontroly zamerané na dodržiavanie stanovených podmienok uvedenej zmluvy zo strany našej spoločnosti. Každá z uvedených kontrol trvala niekožko dní a kontrola našich dokladov bola vždy vežmi precízna. Či je zmluva dodržiavaná aj z druhej strany, nezaujímalo nikoho. Vážený pán minister, zrejme ste informovaný o všetkých dôvodoch, ktoré vedú k tomu, že dodržiavanie uvedenej zmluvy (najmä s ohžadom na stanovené „Normatívy úhynu“) je zo strany našej spoločnosti v maximálnej miere sťažené, v niektorých momentoch až nemožné. A to všetko z dôvodu, že aj napriek uzatvorenej vzájomnej Zmluve medzi MP SR a našou spoločnosťou zmenilo MP SR spôsob asanácie ŽVP v období platnosti uvedenej zmluvy, čím vlastne poprelo vlastnú stanovenú zásadu, že producent dodáva kadávery iba do jedného určeného kafilerického zariadenia. S pozdravom Ing. Vladimír Filo riaditež spoločnosti N-ADOVA, s. r.o. Nitra |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:14. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..