AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Nakup pody (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1334)

ing Norbert Kelo 04-10-2004 15:49

Nakup pody
 
Vazeny pan minister! Pred rokom som sa pytal cez FORUM MINISTRA,ci sa neuvazuje s poskytovanim dlhodobych uverov na nakup pôdy.Vasa odpoved znela, ze sa to bude riesit v zakone o NAJME Pôdy,co sa nestalo. Uvazuje teda rezort o takejto forme pomoci?V pomerne tazkej ekonomickej situacii by slovenskym polnohospodarom pomohlo nadobudnut zakladny vyrobny prostriedok-podu,a tym sa stat konkurencieschopnym partnerom pre zahranicnych rolnikov. S uctou ingNorbert Kelo

Zsolt Simon 29-10-2004 08:05

Re: Nakup pody
 
Vážený pán Kelo,

zákon č. 504/2003 Z.z. predikuje právny postup o nájme požnohospodárskych pozemkov, požnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Ministerstvo pôdohospodárstva SR nemá v zmysle tohto zákona možnosť poskytovať úvery na nákup pôdy, preto Vám odporúčam obrátiť sa na bankové inštitúcie.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:02.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..