![]() |
Nakup pody
Vazeny pan minister! Pred rokom som sa pytal cez FORUM MINISTRA,ci sa neuvazuje s poskytovanim dlhodobych uverov na nakup pôdy.Vasa odpoved znela, ze sa to bude riesit v zakone o NAJME Pôdy,co sa nestalo. Uvazuje teda rezort o takejto forme pomoci?V pomerne tazkej ekonomickej situacii by slovenskym polnohospodarom pomohlo nadobudnut zakladny vyrobny prostriedok-podu,a tym sa stat konkurencieschopnym partnerom pre zahranicnych rolnikov. S uctou ingNorbert Kelo
|
Re: Nakup pody
Vážený pán Kelo,
zákon č. 504/2003 Z.z. predikuje právny postup o nájme požnohospodárskych pozemkov, požnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Ministerstvo pôdohospodárstva SR nemá v zmysle tohto zákona možnosť poskytovať úvery na nákup pôdy, preto Vám odporúčam obrátiť sa na bankové inštitúcie. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:02. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..