AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Postoj k listu Agro-eko fóra (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1350)

Pavol Fábry 03-12-2004 22:13

Postoj k listu Agro-eko fóra
 
Daniel Lešinský pod hlavičkou Agro-eko fóra zaslal na Ministerstvo životného prostredia list tykajúci sa GMO
(na vedomie: Ing. Zsolt Simon, minister pôdohospodárstva SR )

vid aj články:

MVO vyzývajú, aby SR nepodporila zrušenie zákazu pestovania GMO
http://www.changenet.sk/index.stm?section=spr&apc=1-spr---------3-1&x=92834

alebo:
Slovensko by malo zakázať GMO
http://www.biospotrebitel.sk/clanok/285-slovensko-by-malo-zakazat-gmo.htm

Rád by som vedel stanovisko, buď samotneho pana ministra Simona, alebo ministerstva k tomuto listu a to stanovisko by som v celom zneni uverejnil na strankach BIO spotrebitež.

Nie som zástupca žiadnej MVO ani člen Agro-eko fóra, len "bežný" občan tohto štátu.

Vežmi pekne ďakujem za odpoveď.


Pavol Fábry
BIO spotrebitež

Zsolt Simon 27-12-2004 07:15

Re: Postoj k listu Agro-eko fóra
 
Vážený pán Fábry,

rezort pôdohospodárstva nie je za uvožňovanie GMO rastlín do prostredia (vožné pestovanie GMO rastlín), je však viazaný prijatou legislatívou EÚ, ktorú sme povinní implementovať do národnej legislatívy.

Doteraz je povolený dovoz GMO surovín (sója a kukurica) na zapracovanie do krmív a potravín, ktoré však musia byť označené v súlade s nariadeniami EÚ 1829/03 a 1830/03 (vystopovatežnosť jednotlivých zložiek a ich označovanie) a záleží len na zákazníkovi, aký výrobok si kúpi.

S pozdravom

Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:23.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..