AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Prečo nie? (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1371)

Štefan Markuš 16-02-2005 21:18

Prečo nie?
 
Vážený pán minister jedlé gaštany sa považujú za ovocie.Moja otázka je prečo sa nemôžu mraziť ako ostatná zelenina a ovocie,keď sa dodržia všetky podmienky hygieny a zmrazovania ako je to pri ovocí. Kódex SK píše že sa môžu skladovať len vo vetrateľných obaloch pri teplote 1 stupeň. Za odpoveď Vám ďakujem.

Zsolt Simon 09-03-2005 07:58

Re: Prečo nie?
 
Vážený pán Markuš,

Výnos MP SR a MZ SR z 10.8.2000 č. 2313/2/2000-100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu SR upravujúca olejniny a orechy uvádza v § 20 požiadavky na jedlé gaštany v nespracovanom stave, vrátane požiadaviek na ich skladovanie, na ktoré sa odvolávate vo Vašom dotaze.
Výrobky z jedlých gaštanov – konkrétne sladené gaštanové pyré - upravuje ďalší výnos MP SR a MZ SR – a to č. 1685/2004-100 z 23.júna 2004, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu SR upravujúca ovocné džemy, rôsoly, marmelády a sladené gaštanové pyré. Tento výnos je harmonizovaný so smernicou EÚ č. 2001/113/ES.
Iné osobitné požiadavky na spracovanie jedlých gaštanov Potravinový kódex neustanovuje.
Výrobu mrazených a hlbokozmrazených potravín upravuje okrem zákona č. 152/1995 Z.z. o potravinách v znení neskorších predpisov a všeobecných hláv potravinového kódexu predovšetkým výnos MP SR a MZ SR z 27. októbra 2003 č. 2986/2003-100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu SR upravujúca hlbokozmrazené potraviny a mrazené potraviny.

S pozdravom


Zsolt Simon
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:43.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..