![]() |
Kontrola?
Pracovníci SZCH majú v niečom pravdu. Výklad plemenárskeho zákona niektorími ,, inšpektorkami ,, PI SR je naozaj rôzny. Niektorí chovatelia napr. z okolia Bojníc majú v chovoch baranov bez platneho Potvrdenia o plemenej spôsobilosti a druhí chovatelia si ho musia pracne zháňať. Chovateľ.
|
Re: Kontrola?
Vážený pán Takáč,
na základe zákona č. 194/1998 Z. z. o šľachtení a plemenitbe hospodárskych zvierat možno pre prirodzenú plemenitbu a insemináciu použiť iba tie plemenníky, na ktoré bolo vydané osvedčenie o použití na plemenitbu. Platí to pre všetkých chovateľov na Slovensku. V prípade, ak sa vyskytne problém s inšpektormi, je potrebné uviesť konkrétne údaje. Ministerstvo pôdohospodárstva Slovenskej republiky potom -požiada prešetriť Vami uvedené skutočnosti, v prípade, ak chovatelia v okolí Bojníc nemajú platné osvedčenia, bude ďalší postup v súlade s platným zákonom č. 194/1998 Z.z.. S pozdravom Zsolt Simon minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:19. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..