AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Živočíšna výroba (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Chov oviec - velkost pozemku (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1566)

Zuzana P. 23-10-2006 08:21

Chov oviec - velkost pozemku
 
Dobry den,

planujeme zacat chovat ovce a potrebujem radu ohladom velkosti pozemku - pasienku, aky budem potrebovat na cca 30 oviec. Vopred dakujem za ochotu odpovedat. Dakujem:-)

tecumseh 12-02-2007 10:54

Re: Chov oviec - velkost pozemku
 
na 1ha sa pocita s asi 3ovcami, tj. pasenie + kosenie, zavisi od porastu

dolongo 16-02-2007 13:47

Re: Chov oviec - velkost pozemku
 
ja som cital, ze max 13 oviec na 1ha

idetko 17-07-2010 19:10

Re: Chov oviec - velkost pozemku
 
Otázka by mala znieť : Koľko oviec môžem chovať na pozemku veľkom XY s produkciou zelenej mäsy XY.
Pretože na 150 hektárov saharskej púšte nedáte ani jednu ovcu a na 1 hektár stále zelených pasienkov Nového Zélandu aj 8.
Aj podmienky na Slovensku sú v rôznych častiach rôzne. Pasienky Vám musia zabezpečiť dostatočný prísun zelenej mäsy v čase pasenia a zároveň potrebujete pozemky na prípravu sena na zimu, na ktorých sa ovce pásť z pochopiteľných dôvodov pásť nesmú.
3 je málo 13 moc, v stredných podmienkach tak 5 - 8 ks.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:15.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..