![]() |
vyporiadanie zahradok
Vazeny pan minister,
nasa zahradkova osada je v konani podla zakona c. 64/1997 Z.z. ktore sme podali na Okresny urad v r. 2002. V roku 1999 sme vsak s niektorymi vlastnikmi niektorych parciel uzavreli najomnu zmluvu so spatnou platnostou od r.1991 a dohodli v nej aj vysku najomneho. Tato zmluva bola potom este predlzena do r. 2004. Prosim Vas, je uzavretie tejto zmluvy prekazkou v konani podla zakona 64/1997 Z.z.? Dakujem S uctou Osada c. 1, Lipany |
Re: vyporiadanie zahradok
Vážený pán Vančík,
existencia nájomnej zmluvy medzi užívateľom záhradky a vlastníkom pozemkov nie je prekážkou konania podľa § 7 zákona č. 64/1997 Z.z. Podmienkou existencie osady je jej vznik do 24.6.1991 a zmluva medzi ZO-SZZ a niektorým subjektom vymenovaným v § 2 ods. 1 písm. a) – e) citovaného zákona. V prípade sporu o platnosť zmluvy Obvodný pozemkový úrad konanie preruší a o veci ako predbežnej otázke rozhodne súd. S pozdravom Miroslav Jureňa minister pôdohospodárstva SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:49. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..