AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   vyporiadanie zahradok (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1650)

vancik 21-03-2007 21:36

vyporiadanie zahradok
 
Vazeny pan minister,

nasa zahradkova osada je v konani podla zakona c. 64/1997 Z.z. ktore sme podali na Okresny urad v r. 2002. V roku 1999 sme vsak s niektorymi vlastnikmi niektorych parciel uzavreli najomnu zmluvu so spatnou platnostou od r.1991 a dohodli v nej aj vysku najomneho. Tato zmluva bola potom este predlzena do r. 2004. Prosim Vas, je uzavretie tejto zmluvy prekazkou v konani podla zakona 64/1997 Z.z.? Dakujem

S uctou

Osada c. 1, Lipany

Miroslav Jureňa 04-04-2007 07:42

Re: vyporiadanie zahradok
 
Vážený pán Vančík,

existencia nájomnej zmluvy medzi užívateľom záhradky a vlastníkom pozemkov nie je prekážkou konania podľa § 7 zákona č. 64/1997 Z.z. Podmienkou existencie osady je jej vznik do 24.6.1991 a zmluva medzi ZO-SZZ a niektorým subjektom vymenovaným v § 2 ods. 1 písm. a) – e) citovaného zákona. V prípade sporu o platnosť zmluvy Obvodný pozemkový úrad konanie preruší a o veci ako predbežnej otázke rozhodne súd.


S pozdravom

Miroslav Jureňa
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:49.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..