AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Lesníctvo a poľovníctvo (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Biele plochy (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1653)

steky1 24-03-2007 08:31

Biele plochy
 
Situáciu v našich lesoch, pokiaľ ide o smrečiny všetci poznáme. Žltnutie smreka, podkôrnik, hniloby spolu s globálnymi zmenami klímy a z toho vyplývajúci nárast kalamitných ťažieb hovoria za všetko. Vlastníci, užívatelia robia protiopatrenia, ale majú vážny problém, ak ich JPRL susedia z bielymi plochami....a vzhľadom na veľké množstvo bielych plôch, nie je málo ani takýchto JPRL. A v nich sa napr. boj proti podkôrnemu hmyzu stáva minimálne neučinný, ak nie zbytočný...Ako majú postupovať vlastníci, užívatelia v takýchto prípadoch? Ako môžu dosiahnuť pravidelnú starostlivosť o susediace biele plochy, aby obmedzili prenikanie škodcov do svojich porastov? Majú nejakú možnosť prinútiť vlastníka bielej plochy, aby vykonával svoje povinnosti riadneho hospodára? Je možné získať finančné prostriedky prostredníctvom štátu na vysporiadanie bielych plôch?


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:57.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..