AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   nový zákon o poľovníctve (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1737)

MARMIL 19-06-2007 13:27

nový zákon o poľovníctve
 
Vážený pán minister,

Obraciam sa na Vás, ako jeden z vlastníkov poľovných pozemkov, ktorý sa už nevie dočkať, nového zákona o poľovníctve. Všetci vieme, že starý zákon zo 60 rokov, už nezohľadňuje reálny stav v našej spoločnosti a to hlavne čo sa týka ochrany súkromného vlastníctva. Preto by som rád, od Vás počul, čo môžeme očakávať od novej právnej normy. ;)

Miroslav Jureňa 09-07-2007 13:24

Re: nový zákon o poľovníctve
 
Problematika pripravovaného nového zákona o poľovníctve je vo všeobecnosti veľmi široká a cieľom zákona bude upraviť a riešiť celý rad problémov, ktoré v súčasnej dobe pri realizovaní platného zákona č. 23/1962 Zb. o poľovníctve v znení neskorších predpisov a právnych predpisov vydaných na jeho základe vyvstávajú, či už pri tvorbe poľovných revírov a ich bonitácii, uzatváraní a schvaľovaní zmlúv o nájme výkone práva poľovníctva, koordinácii obhospodarovania zveri, škodách na zveri a plodinách, v súvislosti s riešením porušení zákona a konaniami orgánov štátnej správy, aby som vymenoval iba niektoré. Pritom zostáva potreba zosúladiť pripravovaný zákon o poľovníctve so smernicami a všeobecne záväznými nariadeniami Európskej únie, ktorými je Slovenská republika viazaná.

Je prirodzené, že otázka práv vlastníkov poľovných pozemkov je spoločensky zvlášť citlivou témou. V pripravovanom zákone bude dodržaná zásada ústavnej ochrany vlastníctva.


S pozdravom

Miroslav Jureňa
minister pôdohospodárstva SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 01:22.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..