![]() |
čo s uhynutým zvieraťom?
Dobrý deň,
zaujímalo by ma, aký právny prepis upravuje nakladanie s telami uhynutých domácich miláčikov (psy, mačky...), najmä aké sú legálne možnosti ich "pochovania", ak majiteľ býva v paneláku a nemôže ich pochovať na vlastnom pozemku. Keďže možností pravdepodobne nie je veľa (kafiléria?), následne by ma zaujímalo, či je u nás legislatívna možnosť zriadenia súkromného "cintorína" zvierat, ak áno, tak ako je potrebné postupovať. Ďakujem za odpoveď S pozdravom Lucia Molčanová |
Re: čo s uhynutým zvieraťom?
Vážená pani Molčanová,
podľa § 29, ods. 6 zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti je vlastník zvierat, držiteľ zvierat a pôvodca živočíšnych vedľajších produktov povinný zabezpečiť neškodné odstránenie živočíšnych vedľajších produktov. Pod pojmom neškodné odstránenie sa rozumie likvidácia v spracovateľskom (kafilerickom) závode. Kontroly, či sa uhynuté zvieratá likvidujú v súlade s platnou legislatívou sa pravidelne vykonávajú úradnými veterinárnymi lekármi. Žiadny právny predpis na Slovensku neupravuje možnosť zriadenia súkromného cintorína pre spoločenské zvieratá. S pozdravom Ing. Štefan Adam generálny riaditeľ Sekcia poľnohospodárstva |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:35. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..