AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tunelovanie lesa (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1813)

lesnik 21-09-2007 11:07

Tunelovanie lesa
 
Chcem vás poprosiť o informáciu, kto zastupuje neznámych vlastníkov lesa v pozemkovom združení "Klubina - Škorvácky, Šimkov zárubok" v okrese Čadca založený podľa § 829 až 841 obč. zákonnika č. 40/1964 Zb., kde podieľ neznámych vlastníkov predstavuje asi 40% lesa. Prečo sa nezúčastňuje na valných zhromaždeniach združenia? Nemá záujem, či sú podiely zo zisku správne napočítané, keď sa nevykonáva žiadna kontrola?

Odbor komunikácie MPSR 17-01-2008 12:58

Re: Tunelovanie lesa
 
Lesné pozemky neznámych vlastníkov, ktoré nie sú spoločnou nehnuteľnosťou, podľa § 34 ods. 2 zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov spravuje právnická osoba, ktorej zakladateľom alebo zriaďovateľom je Ministerstvo pôdohospodárstva (štátna organizácia lesného hospodárstva). Táto organizácia nie je členom združenia založeného podľa § 829 až § 841 Občianskeho zákonníka, ale uzatvára zmluvu o spoločnom obhospodarovaní lesných pozemkov na podiely neznámych vlastníkov.

S pozdravom

Ing. Marián Ondrejčák
generálny riaditeľ
Sekcia lesnícka


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 14:32.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..