AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Vyradené bahnice (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1838)

agrokol 01-12-2007 10:28

Vyradené bahnice
 
Sme jedna s mnohých firiem na Slovensku ktorá má problém od 1.10.2007 predať vyradené bahnice v dobrej kondícii na bitúnok /40ks/.Predaj v malom množstve / 1ks/ nevieme riešiť,pretože fyzické osoby nemajú zaevidované firmy a nik nebude zriaďovať firmu ak si chce kúpiť ovcu na mäso.Problém je scentrálnou evidenciou zvierat,pretože pri takomto predaji zviera nevyradí a do úhynu ich nechceme dať.

Ďakujem

Agrokol

Odbor komunikácie MPSR 18-01-2008 13:35

Re: Vyradené bahnice
 
Problém firmy Agrokol, ako aj iných podobných firiem, vyplýva z platnej legislatívy, kedy každý jedinec druhu ovca alebo koza musí byť zaregistrovaný v CEHZ. Tak isto musí byť zaregistrovaný aj každý chovateľ. Platná legislatíva umožňuje presun zvierat len na zaregistrovaný subjekt. Ministerstvo pôdohospodárstva SR k uvedenému problému zvolalo v minulosti stretnutia s relevantnými organizáciami a zaoberalo sa tým aj na kontrolných dňoch CEHZ, každé navrhované riešenie však prekračovalo rámec nariadenia Rady č.21/2004. V súčasnosti sa otvára rokovanie k novele uvedeného nariadenia a preto bude možné otvoriť tento problém aj na úrovni Európskej únie. Pokiaľ nedôjde k zmene platnej legislatívy, nie je možné problém riešiť.


S pozdravom

Ing. Jarmila Dubravská, PhD.
poverená zastupovaním generálneho riaditeľa
Sekcie poľnohospodárstva


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 12:47.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..