AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Krížové plnenie (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1877)

Gal1981 04-02-2008 14:22

Krížové plnenie
 
Dobrý deň,

vážená pani ministerka, chcel by som sa spýtať ohľadne krížového plnenia. V rámci nového programového obdobia sa v príručke PRV pri opatrení 1.1 bodujú aj kritéria ohľadne krížového plnenia. Ale z materialu krížové plnenie nie je jasné, že ktoré stroje do RV je možné si uplatňovať. V príručke PRV síce je napísané že traktory, kombajny , ťahače a nákladné autá sa neuznávajú, ale čo s takymi strojmi ako napr. zavlažovacie bubny a zberač slamy.

Nechystá sa nejaký dodatok ku krížovému plneniu alebo k príručke kde by boli vyšpecifikované jednotlivé stroje?

Za odpoveď vopred ďakujem

Gal

Odbor komunikácie MPSR 06-02-2008 12:46

Re: Krížové plnenie
 
Ak žiadateľ svojím projektom rieši krížové plnenie, môže si uplatniť body v rámci bodovacích kritérií, a to tak, že uvedie v žiadosti o nenávratný finančný príspevok z PRV 2007 – 2013 v časti „Predmet projektu“ pri relevantnej investícií aj odkaz na dobré poľnohospodárske a environmentálne podmienky (GAEC) uvedené v prílohe 2a) PRV alebo na príslušný článok smerníc/nariadení (SMR) uvedený v prílohe 2b) PRV. Vo všeobecnosti stroje, bez ktorých by nebolo možné plniť kritéria krížového plnenia budú bodovo zvýhodňované. Pripravujeme orientačný zoznam strojov, za ktoré by bolo možné body získať.


S pozdravom

Ing. Ľubomír Miček, PhD.
generálny riaditeľ
Sekcie rozvoja vidieka


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:25.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..