![]() |
zahradkarske osady vysporiadanie 2
Dakujem za odpoved, este sa prosim Vas vyjadrite k zakonu 330/1991, paragraf 29, ktory hovori o o tom ze ak sa uzivatelia nedohodnu s vlastnikmi inak, tak tieto pozemky pod zahradkami prechadzaju do vlastnictva uzivatelov za nahradu.
Takisto v dovodovej sprave ku tohtorocnej novele zakona o 64/1997 o užívaní pozemkov v zriadených záhradkových osadách a vyporiadaní vlastníctva je uvedene, ze po roku 2008 sa bude možné vyporiadať vlastníctvo k pozemkom v záhradkovej osade už len v konaní o pozemkových úpravách podľa zákona č. 330/1991 Zb. o pozemkových úpravách, usporiadaní pozemkového vlastníctva, obvodných pozemkových úradoch, pozemkovom fonde a o pozemkových spoločenstvách v znení neskorších predpisov a v tomto zakone je len §29 tykajuci sa zahradkarskych osad. Co to teda znamena pre vlastnikov pody, ze sa nikdy nedostanu k svojim pozemkom? Vopred dakujem za Vasu odpoved. S pozdravom, Pavlo |
Re: zahradkarske osady vysporiadanie 2
§ 29 zákona č. 330/1991 Zb. umožňuje vysporiadanie záhradkových osád za náhradu, ktorú užívateľ uhradí Slovenskému pozemkovému fondu.
Vlastník má právo na vyrovnanie podľa § 11 cit. zákona. Toto vyrovnanie patrí v pozemkoch. V prípade, že ide o štátny pozemok (v správe SPF) dostanú finančnú náhradu. Ide o analógiu s postupom podľa zákona č. 64/1997 Z. z. Aj podľa zákona č. 64/1997 Z. z. vlastník dostane pozemok, resp. finančnú náhradu. Konanie a podrobnosti Vám poskytne príslušný obvodný pozemkový úrad. S pozdravom Mgr. Michaela Pallayová poverená zastupovaním generálneho riaditeľa sekcie legislatívy |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:57. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..