![]() |
Platby a podnikanie
Začal som podnikať ako SHR v apríli 2004, poberal som platby za znevýhodnené oblasti. Mohol by som ukončiť podnikanie už 1. alebo 31.12.2008? Ak by som ukončil podnikanie v tomto termíne neporušil by som zákon? Nemusel by som vracať vyplatené platby?
|
Re: Platby a podnikanie
V súlade s Vašou otázkou vzťahujúcou sa na platby za znevýhodnene oblasti a ukončenie podnikania je odpoveď v súlade s legislatívou Európskeho spoločenstva (nariadenia Rady ES č. 1698/2005 a 1257/1999): „Platby sa poskytujú poľnohospodárom, ktorí sa zaviažu uskutočňovať svoju poľnohospodársku činnosť v znevýhodnených oblastiach aspoň päť rokov od prvej platby“. Z uvedeného vyplýva, že ak poberáte platby za znevýhodnené oblasti od roku 2004, musíte hospodáriť do konca roku 2008 bez toho, aby ste museli vracať všetky doterajšie platby od roku 2004.
S pozdravom Ing. Ľubomír Miček, PhD. generálny riaditeľ Sekcia rozvoja vidieka |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:53. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..