AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Lesníctvo a poľovníctvo (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=18)
-   -   poľovný hospodár (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=1995)

rumcajz1 08-07-2008 09:46

poľovný hospodár
 
Dobrý deň prajem.

Chcel by som sa spýtať, či zamestnanec Obvodného lesného úradu môže byť vymenovaný do funkcie poľovného hospodára v revíri, ktorý sa nachádza v obvode jeho pôsobnosti.
pýtam sa preto, lebo platný zákon o poľovníctve /ako aj jeho neskoršie doplnenia/ nič také nezakazuje. a zákon o štátnej slubže len hovorí, že zamestnanec štátnej správy nemôže podnikať v obore, v ktorom je zamestnaný, zákon o lesoch hovorí, že zamestnanec OLÚ nemôže vykonávať funkciu OLH v obvode svojej pôsobnosti, ale nenašiel som nič spomenuté o výkone funkcie poľovného hospodára a taktiež byť poľovným hospodárom nie je podnikateľská činnosť. z uvedeného mi vyplýva, že zamestnanec lesného úradu by mohol vykonávať funkciu poľovného hospodára v obvode svojej pôsobnosti.

rád by som mal v tejto veci jasno a preto som sa na Vás s touto otázkou obrátil.
ďakujem za skorú odpoveď.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 04:35.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..