AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   pestovanie energetickej vrby (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2179)

pestovatel 01-03-2009 13:01

pestovanie energetickej vrby
 
Dobri den.Chcel by som vediet ci je mozne dostat nejaki prispevok z fondou EU alebo ministerstva podohospodarstva na pestovanie energetickych drevin.

Odbor komunikácie MPSR 16-03-2009 09:40

Re: pestovanie energetickej vrby
 
- podpora v poľnohospodárstve formou priamych platieb na pestovanie energetických plodín (min. výmera 0,3 ha; žiadateľ o podporu musí mať uzavretú zmluvu s nákupcom resp. prvým spracovateľom). Uvedená podpora je legislatívne upravená v nariadení vlády SR č. 20/2009 o podmienkach poskytovania podpory v poľnohospodárstve formou priamych platieb. Zoznam schválených nákupcov a spracovateľov bol zverejnený vo Vestníku MP SR dňa 15.12.2008. K podpore je vypracovaný metodický postup spolu s reprezentatívnymi výnosmi pre platbu na pestovanie energetických plodín. Žiadosti je možné predkladať od 20.4. do 15.5.2009.
www.apa.sk/sekcia priamych platieb
www.apa.sk/sekcia organizácie trhu

- cez Program rozvoja vidieka 2007 – 2013 - opatrenie 1.1. Modernizácia fariem – na založenie porastov rýchlorastúcich drevín.
www.apa.sk/sekcia projektových podpôr


S pozdravom

Ing. Marek Kodada
generálny riaditeľ
sekcie poľnohospodárstva
a rozvoja vidieka


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:06.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..