AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   podpora na podnikanie (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2215)

cllown 26-03-2009 09:47

podpora na podnikanie
 
dobrý deň ja som odmalička vyrastal na dedine, preto mám dobrý vsťah ku zvieratám vždy sme nejake chovali . Preto sa chcem opýtať na nenávratný finančný prispevok 1000€ na šesť kusov jahniať. Lebo nikde som to nenašiel a náhodov som to v minulej relácii revui na jednotke vydel že aj niečo takéto existuje . tak by som sa chce opítať že aká su podmienky , reps. kde by som o tom našiel informácie. Vopred ďakujem. Emil

Odbor komunikácie MPSR 23-04-2009 11:18

Re: podpora na podnikanie
 
V súčasnosti Ministerstvo pôdohospodárstva SR pripravuje niekoľko nových výziev v rámci opatrenia 1.1. Modernizácia fariem Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013. Jednou z nich bude aj podpora živočíšnej výroby, ktorá by mala byť vyhlásená začiatkom júla 2009. V rámci nej sa v prípade chovu oviec a kôz uvažuje o podpore projektov, ktorých cieľom je zvýšenie stavu VDJ, pričom maximálna výška oprávnených nákladov bude 1000 € na 1 VDJ, ktorú sa žiadateľ zaviaže navýšiť. Oprávneným žiadateľom musí byť fyzická alebo právnická osoba podnikajúca v poľnohospodárskej prvovýrobe a výška podpory bude 40% z celkových oprávnených nákladov na jeden projekt. Táto sa môže navýšiť o 10%, je mladým farmárom (menej než 40 rokov). O ďalších 10% sa môže zvýšiť vtedy, ak je žiadateľ mladým farmárom a zároveň hospodári v znevýhodnených oblastiach.


S pozdravom

Ing. Marek Kodada
generálny riaditeľ
sekcie poľnohospodárstva
a rozvoja vidieka


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 04:42.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..