AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Dotaz (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2316)

ferino42 30-07-2009 14:20

Dotaz
 
Môže sa predčasne vypovedať nájomná zmluva medzi št.lesmi a urbariatom?,ak ano tak v akých prípadoch a za akých podmienok,ďakujem

Odbor komunikácie MPSR 08-09-2009 08:59

Re: Dotaz
 
Nájomná zmluva je dvojstranný právny akt, v ktorom sa účastníci zmluvy dohodli jednak na podmienkach prenájmu pozemkov, ako aj na ukončení nájmu. Pokiaľ v zmluve nie je uvedený dôvod na ukončenie nájmu a nedôjde k dohode, postupuje sa podľa § 6 zákona č. 504/2003 Z.z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku
a lesných pozemkov a o zmene niektorých zákonov, podľa ktorého zmluvu dohodnutú na neurčitý čas možno vypovedať k 1. novembru, pričom výpovedná lehota je jeden rok, ak sa nedohodne inak. Ak ide o nájom dohodnutý na dobu určitú, podľa § 12 ods. 1 tohto zákona musí prenajímateľ alebo nájomca rok pred uplynutím času, na ktorý bol nájom dohodnutý, písomne vyzvať druhú zmluvnú stranu na vrátenie a prevzatie pozemkov po skončení nájmu.


S pozdravom

Július Novotný, prof., Ing., CSc.
generálny riaditeľ
sekcie lesníckej


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:37.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..