![]() |
K najmenšej pokute za 330 €
Aj táto vláda sa lakomí na daň z liehu , ktorá sa inkasuje v registrovaných páleniciach. Pestovateľ ovocia má na vybranú. Buď popadané ovocie pozbiera, zakvasí a dá si vypáliť v RP, alebo ho nechá zhniť na zemi, resp .ho skompostuje, lebo sa mu neoplatí legálne dať si vydestilovať svoje produkty. Nuž aj k takému gazdovaniu sme dospeli. Raz v SRo odhadli, že v SR je nelegálnych cca 20 t. páleníc. Z iného pohľadu konečne vyšlo najavo, že NH SR bude chudobnejšie o pár mil. € vydaných na vakcínu proti prasacej chrípke. Zaujímavé je, že nie je badateľná rýchla odozva odvolať zodpovedných funkcionárov nielen u nás, ale aj v WHO, ktorí sa angažovali za umelo vytváraný poplach s cieľom obohatiť sa zo strachu dôverčivých ľudí.
|
Re: K najmenšej pokute za 330 €
Váž. p. Ing. Hájek,
Zrejme Vás motivoval príspevok zo dňa 12.1. v tel. novinách na markíze, keď ste napísal tento príspevok. Mal by ste si podrobne preštudovať zákon o spotrebnej dani liehu,a možno by ste zistil, že súkromní občania, čo si dajú svoje kvasy do pálenice vypáliť, platia polovičnú spotrebnú daň ako výrobcovia, samozrejme do urč. množstva liehu....... |
Re: K najmenšej pokute za 330 €
Vážený pán Marmil,
v prvom rade sa mi nepáči, že Ste zadekovaný prezývkou. Prejavili Ste sa ako znalý príslušného zákona a taký zákon musí byť oficiálne dobrý, čo si ja nemyslím. Mám priateľa záhradkára a ten si dal vypáliť ovocie do reg. pálenice a platil dohromady za vydestilovanie a daň 150 Sk/l. Dali mu v pálenici viac destilátu ako vypálili z jeho ovocia, lebo pod pultovým trhom taká je kurantná cena "domácej" pálenky a predaj je naviac rizikový. Podnikateľom ako vidieť z Vašej správy urobili také podmienky , aby si zisk z takej činnosti iba vysnívali a nie získali. |
Re: K najmenšej pokute za 330 €
Váž. p. Ing, Hájek,
1/ podľa môjho názoru, táto spoločnosť ešte nedosiahla taký stupeň demokracie a slobody prejavu, aby som tu zverejňoval svoje identifikačné údaje, / teraz si môžem pozrieť o Vás absolútne všetko, hlavne aký máte majetok, bydlisko a pod./ 2/ treba tvrdo postihovať nelegálnu výrobu alkoholu, či už kvôli daňovým únikom, ale hlavne na ochranu ľudského zdravia...... s úctou.. marmil |
Re: K najmenšej pokute za 330 €
Vážený pán alias Marmil,
po dlhej odmlke reagujúcich na príspevky v AF načali Ste diskusiu čo Vás ctí bez ohľadu na rozdielnosť názorov. Máte pravdu v tom, že táto spoločnosť ešte nedosiahla taký stupeň demokracie a slobody prejavu.....Mnohí kompetentní a vzdelaní čitatelia tohoto fóra sa neprejavia, lebo sa obávajú, že by mohli prísť o dobre platené teplé miesto a mohli by si vyslúžiť upadnutie do nemilosti, alebo by sa našiel dôvod k dostaniu padáka zo zamestnania. Na MP SR vraj čítajú aj tento typ fóra, ale na príspevky nereagujú, keď im to ešte exminister Zsolt Simon zakázal. Vaša mienka o zákaze nelegálne destilovaného liehu je oficiálne správna, ale nájdu sa mnohí záhradkári, ktorí keď vidia, že štát zvýšil daň z liehu, tak šetria trebárs aj na nepravom mieste. Strana Smer-SD pred voľbami sa prezentuje vyhrážkou colníkov o najmenšej, ale vysokej pokute, ale na druhej strane v reg. páleniciach zákazníkov zdierajú. Predpokladám, že v predvolebnom období proklamovať vysoké pokuty nie je prezieravé, lebo nájdu sa voliči, ktorí po takej skúsenosti radšej dajú hlas SNS, lebo Slota je ako ich šnapsbruder. Nikto nepíše o tom, že výrobná cena čistého liehu z obilia, kukurice je okolo 1 €/l, ale to štátu nestačí a v súčasnej dobe získajú aj lacné obilie. |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 08:16. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..