AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Rastlinná výroba (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Nosánik lieskový (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2517)

Hacman 06-06-2010 19:16

Nosánik lieskový
 
Dobrý deň,
vie niekto poradiť účinný postrek na Nosánika lieskového? Schválený prípravok pravdepodobne neexistuje, lebo sa mi doteraz nepodarilo nič nájsť. Zaujíma ma preto, či nemá niekto nejaký prípravok odskúšaný. Vďaka.

Josef Zavřel 28-11-2010 00:05

Re: Nosánik lieskový
 
Dobrý den.
V červnu (júni) a nebo počátkem července (júla)proveďte postřik přípravkem Reldan (12,5ml./10 l.vody).Zničíte tak brouky,kteří kladou do plůdků vajíčka.V červenci a v srpnu je dobré setřásat larvy na prostřenou folii pod keřem a poté je zničit.Hodně jich sezobou slepice,pokud mají pod keře přístup.Larvy v této době samy padají na zem,aby se do ní zavrtaly a přezimovaly.Jiný způsob jejich zničení není znám.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:49.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..