AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   motocross v lese (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2538)

peton123 25-07-2010 21:02

motocross v lese
 
co si myslite o zakaze motocrossu v lese? :(

Odbor komunikácie MPSR 16-11-2010 12:36

Re: motocross v lese
 
Škoda, že vo Vašej otázke bližšie neuvádzate, o aký druh motokrosu sa jedná. Predpokladám preto, že Vaša otázka smeruje k problematike individuálneho používania motocykla alebo štvorkolky v lese a nie k motokrosovým pretekom.
Podľa § 31 ods. 1 písm. d) zákona č. 326/2005 Z.z. o lesoch v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) je okrem iných činností na lesných pozemkoch zakázané jazdiť alebo stáť motorovým vozidlom, skútrom, motorovou trojkolkou alebo štvorkolkou mimo vyznačených miest. V prípade použitia motocykla alebo štvorkolky v lese dochádza zároveň k rušeniu ticha a pokoja [§ 31 ods. 1 g) zákona] a v prípade jazdy mimo spevnenej lesnej cesty aj k narúšaniu pôdneho krytu [§ 31 ods. 1 a) zákona].
Podľa ustanovenia § 31 ods. 6 zákona obvodný lesný úrad môže po písomnom súhlase vlastníka alebo správcu povoliť výnimku zo zakázaných činností na lesných pozemkoch právnickým alebo fyzickým osobám.
Samozrejme, že ak sa jedná o osobitne chránené časti prírody a krajiny, je potrebné dodržiavať aj príslušné obmedzenia podľa zákona č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov.
Ako vrcholový predstaviteľ rezortu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR sa stotožňujem s obmedzeniami, ktoré vyplývajú z príslušných zákonov a týkajú sa používania motocyklov a motorových vozidiel v lesoch. K tomuto môjmu postoju pristupuje aj skúsenosť vlastníkov a obhospodarovateľov lesov, ale i radových občanov, ktorí poukazujú na to, že motocyklisti pri jazde v lesoch narúšajú práva vlastníkov lesov, vyrušujú lesnú zver a ohrozujú návštevníkov lesa.

S pozdravom

Ing. Marián Ondrejčák
poverený riadením
sekcie lesníckej


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:27.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..