AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Rastlinná výroba (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Vrúblovanie viniča (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2658)

konavojt 04-12-2010 15:17

Vrúblovanie viniča
 
Už po dva roky sa mi stalo, že po prevrúblovaní viniča na stanovišti ( anglickou kopuláciou ) sa vrúble ujali, výhonky narástli pár cm a po čase vyschli. Predpokladám, že robím tú istú chybu, len neviem akú. Prevrúblované miesto som stiahol páskou PVC, vrúbel som zahrnul zeminou. Odstraňoval som konkurenčné výhonky. Je možné, že chyba by mohla byť v nepoddajnej páske PVC, že nedovolí vytvoriť kalus, príp. v nevhodnom čase odoberania vrúblov ( cca na konci februára ) ? Viete mi poradiť i príp. vhodný zdroj info ? Ako správne vrúblovať vinič do kmienika, treba pripraviť ( odrezať ) kmienik už pri jarnom reze viniča, aby pri vrúblovaní nadmerne neslzil ?


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 06:18.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..