AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Poľnohospodárstvo a rozvoj vidieka (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=16)
-   -   dotaz ohľadom rozvoja farmy (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2752)

Andriška 12-04-2011 22:33

dotaz ohľadom rozvoja farmy
 
Dobrý deň,
mám malú farmu:10 koní, 20 oviec, 20 kôz a chcem využiť dotácie, alebo fondy na rozvoj vidieka. Prečítala som už príručky ohľadom priamych platieb, nariadenie vlády 499/2008 a pod. - a začínam sa v tom strácať..
Môžete mi prosím poradiť, ktorú možnosť podpory z PPA mi je najvýhodnejšie žiadať? Nevyužívam žiadne formy podpory.
Som SHR a chcem rozšíriť chov kôz o cca 30 ks ( zo súčastných 20) a začať spracovávať a predávať kozie mlieko ( tu by som potrebovala podporu na nákup zariadení). Zároveň chcem rozbehnúť jazdenie na koňoch - krytá jazdiareň aj otvorená sú pred dokončením.
1.Aká forma podpory je v mojom prípade aktuálna ak nespĺňam počet VDJ 15 (499/2008) - ani s koňmi, kozami a ovcami?
2. Ktorá z týchto momentálne aktuálnych výziev by mohla byť pre mňa momentálne vhodná/výhodná?:
a) platba na opatrenie životné podmienky zvierat v zmysle § 27 nariadenia ,
b)agroenvironmentálna platba na podopatrenie chov a udržanie ohrozených ,
c)zaradenie do agroenvironmentálneho podopatrenia chov a udržanie ohrozených druhov zvierat
3.Bude tento rok aktuálna výzva na "Modernizáciu fariem" a môžem si v rámci nej uplaniť naraz 2 požiadavky ( oblasť ŽV a oblasť OSTATNÉ)?
Budem veľmi vďačná za odpoveď - aspoň pár základných bodov odkiaľ začať.
ab


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 17:07.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..