![]() |
vynatie pody
Dobry den,
mam otazku. Kupili sme pozemok ako ornu podu. Cast pod domom a chodnikmi sme vynali a je to teraz stavebny pozemok. Chceli by sme za domom postavit bazen, no poda je vedena ako orna poda. Pozemok je v extravilane. Je nutne pozemok pod bazenom vynimat, a ak ano za akych podmienok. A co pristupova cesta. nestaci jednoducho pozemok pod bazenom pripojit k SP pod domom. Dakujem |
Re: vynatie pody
Tiež chcem vyňať pôdu z pôdneho fondu, ktorá je v extraviláne. Nemôžem nájsť, kde sa vkladá nová téma, preto to píšem sem.
Môže mi obec nedať súhlas k stavaniu, keď nemá územný plán. Súhlas je potrebný k vyňatiu pôdy. |
Re: vynatie pody
Alexandra,
Z Vášho listu vyplýva, že plánujete výstavbu bazénu na záhrade a predpokladám tiež prístup k bazénu, prípadne malej spevnenej plochy - terasy pri bazéne. Zásady ochrany poľnohospodárskej pôdy, možnosti a postup pri návrhoch nepoľnohospodárskeho použitia poľnohospodárskej pôdy je ustanovený v §12 až 17 zákon č. 220/2004 Z.z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z.z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon o ochrane pôdy“). Pôdu je potrebné odňať. Podmienky odňatia poľnohospodárskej pôdy vo všeobecnosti ustanovuje § 17 citovaného zákona. Z dôvodu čo možno najjednoduchšieho riešenia v súlade s ustanoveniami citovaného zákona, odporúčam odbornú konzultáciu o podrobnostiach stavebného zámeru na príslušnom obvodnom pozemkovom úrade. Kontaktné údaje na obvodný pozemkový úrad nájdete na stránke ministerstva. Zsolt Simon minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:42. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..