AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Prosba o opätovnú pomoc (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2931)

SHR LUdvo 10-01-2012 09:21

Prosba o opätovnú pomoc
 
Dobrý deň,
prijmite moje poďakovanie za Vašu pomoc pri odstúpení od zmluvy tak ako ste mi poradili minulí rok vo februári.
Tak ako ste napísali odstúpil som od zmluvy, zároveň som ich požiadal vyplatenie dlžného nájomného a požiadal o vydanie mojich pozemkov po žatve.
Po žatve som uzatvoril s iným zmluvu.
Daný subjekt mi na moju požiadavku napísalo "" Podľa zák.504/2003 § 679 odstúpiť od zmluvy môže prenajímateľ ak nájomca hoci upomenutý neplatí splatné nájomné ani do
splatnosti ďaľšieho nájomného. Nájomné Vám bolo uhradené poštovou poukážkou". Majú pravdu nájomné mi bolo vyplatené ale až na moju žiadosť, ktorá bola napísaná spolu s odstúpením od zmluvy. Myslím si, že sa mýlia aj v čísle zákona. A zvýraznením hoci upomenutý ma nepriamo obvinili, že som ich neopomenul, že mi dlhujú nájomné.
Prosím je takýto postup daného subjektu zákonný ako mám ďalej postupovať.
Za odpoveď Vám ďakujem s pozdravom a prajem všetko dobré v novom roku

Odbor komunikácie 1 10-01-2012 09:45

Re: Prosba o opätovnú pomoc
 
Citát:

Pôvodne zaslal SHR LUdvo
Dobrý deň,
prijmite moje poďakovanie za Vašu pomoc pri odstúpení od zmluvy tak ako ste mi poradili minulí rok vo februári.
Tak ako ste napísali odstúpil som od zmluvy, zároveň som ich požiadal vyplatenie dlžného nájomného a požiadal o vydanie mojich pozemkov po žatve.
Po žatve som uzatvoril s iným zmluvu.
Daný subjekt mi na moju požiadavku napísalo "" Podľa zák.504/2003 § 679 odstúpiť od zmluvy môže prenajímateľ ak nájomca hoci upomenutý neplatí splatné nájomné ani do
splatnosti ďaľšieho nájomného. Nájomné Vám bolo uhradené poštovou poukážkou". Majú pravdu nájomné mi bolo vyplatené ale až na moju žiadosť, ktorá bola napísaná spolu s odstúpením od zmluvy. Myslím si, že sa mýlia aj v čísle zákona. A zvýraznením hoci upomenutý ma nepriamo obvinili, že som ich neopomenul, že mi dlhujú nájomné.
Prosím je takýto postup daného subjektu zákonný ako mám ďalej postupovať.
Za odpoveď Vám ďakujem s pozdravom a prajem všetko dobré v novom roku


Ďakujeme za pochvalu.
Prosím adresujte Vašu otázku do pôvodného vlákna vo Fóre ministerstva http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=2695
Toto fórum primárne slúži na diskusiu občanov s p. ministrom.


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 04:45.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..