AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   výrobca tovaru (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3001)

jurino 19-04-2012 20:31

výrobca tovaru
 
dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či by nemal a nemusí byť na výrobku prípadne na tovare uvedený riadne vyznačený výrobca. pretože dneska som kúpil špekačky v jednom reťazci a jediné, čo tam bolo napísané, bola nejaká firma...ale neviem či to je výrobca, alebo distribútor do SR, čiarový kód nebol ani slovenský ani český, firma bola z ČR...
ďakujem za odpoveď

Odbor komunikácie 1 11-05-2012 08:46

Re: výrobca tovaru
 
Čo sa týka označovania, platí smernica 2000/13 /ES EP a Rady z 20. marca 2000 o aproximácii právnych predpisov členských štátov, týkajúcich sa označovania, prezentácie a reklamy potravín v znení neskorších predpisov (čl. 3, ods. 1, (7))
a
vyhláška MPRV SR z 29. marca 2012 o označovaní potravín kde v § 3 odsek 3, písm. b) je uvedené, že v označení balenej potraviny musí byť označené meno alebo obchodné meno a adresa výrobcu, baliarne alebo predávajúceho, ktorý má sídlo v členskom štáte EÚ.....
Pri firme teda nemusí byť vyznačené, či ide o výrobcu.

Ing. Jana Vargová, PhD.
poverená zastupovaním
generálneho riaditeľa
sekcie poľnohospodárstva,
potravinárstva a obchodu


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 20:02.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..