AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Nájom (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3074)

Anna33 18-07-2012 20:01

Nájom
 
Dobrý deň,

som vlastníčka pozemku na ktorom boli postavené maštale, senník a silážne jamy. Od vlastníka týchto budov som žiadala nájom za celú plochu pozemku. On však tvrdí že využíva len budovy a ostatné pozemky nie. Môžem žiadať nájom za tieto ostatné pozemky kedže pozemok je ohradený a ja nemôžem využívať tento pozemok pre svoju potrebu. K týmto budovám vedú panelové cesty on však tvrdí že využíva len budovy.

Za odpoveď Ďakujem

Odbor komunikácie 1 19-07-2012 07:14

Re: Nájom
 
Z uvedenej otázky vyplýva, že pozemok sa nachádza v zastavanom areáli poľnohospodárskeho podniku, ktorý je navyše oplotený. Ak je to skutočne tak, je tento poľnohospodárky podnik povinný platiť Vám ako vlastníčke predmetných pozemkov nájomné za celú výmeru pozemkov nachádzajúcich sa v tomto areáli. Nájomné za pozemky sa v tomto prípade určuje s prihliadnutím na § 1 ods. 2 zákona č. 504/2003 Z. z. v znení neskorších predpisov vo výške nájomného za pozemky slúžiace na poľnohospodársku výrobu.

JUDr. Jaroslav Puškáč
generálny riaditeľ
sekcia legislatívy
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:35.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..