AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   platnosť nájomných zmlúv po komasácii (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3236)

starosta51 04-03-2013 10:04

platnosť nájomných zmlúv po komasácii
 
Dobrý deň.
Chcem sa opýtať ako postupovať v prípade ak obec má platnú zmluvu o prenájme poľnohospodárskej pôdy, v katastri obce došlo ku komasácii, čo má za následok, že sa obec stane vlastníkom nových parciel (iná poloha a č.parcely). Predpokladám, že automaticky dochádza k ukončeniu nájomnej zmluvy resp. ukončeniu prenájmu. Aký je postup smerom k nájomcovi? Je nutné mu adresovať výpoveď zmluvy?
Ďakujem

Odbor komunikácie 1 04-03-2013 10:09

Re: platnosť nájomných zmlúv po komasácii
 
Podľa §14 ods.8 zákona č. 330/1991 Zb. (o pozemkových úpravách) dňom nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o schválení vykonania projektu pozemkových úprav, alebo neskorším dňom uvedeným v rozhodnutí, zanikajú nájomné vzťahy k pôvodným nehnuteľnostiam. Váš predpoklad, že automaticky dochádza k ukončeniu nájomnej zmluvy je správny. Prenajímateľ nemusí zmluvu vypovedať.

JUDr. Jaroslav PUŠKÁČ
generálny riaditeľ
Sekcia legislatívy MPRV SR


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 03:20.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..