AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Živočíšna výroba (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=8)
-   -   chov vodnej hydiny (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3242)

Skeleton 10-03-2013 09:21

chov vodnej hydiny
 
Dobry den, tento rok chcem prvykrat skusit chov vodnej hydiny. Chcel by som zacat kupou 5 ks kaciek a 5 ks husat vo veku 3 dni. Prosim vsak o potvrdenie a radu. Predpokladam, ze odchov spolu by nemal byt problem? Dalej mam k dospozicii kukuricny srot. Vo veku niekolko tyzdnov predpokladam, ze nie je problem ich chovat miesankou kukuricny srot a zelene krmivo, ale od troch dni do niekolko tyzdnov prosim o radu. Prve dni mozem zacat davat len cisty kukuricny srot, dalsie dni zmiesat s vodou a vajcami na tvrdo a v dalsich dnoch uz pridavat zelene krmivo, alebo zvolit iny sposob krmenia inym krmivom, pripadne kupit a pridat do navrhovaneho este nieco?
Este k tomu co som sa docital na nete. Na jednej strane sa odporuca prve 3 tyzdne chovat v teple pod lampou s dlzkou dna 16-20 hod, ale v dalsich clankov a som nasiel, ze uz niekolko dnove kacata a husata sa volne pasu na trave. Tak ako to je prosim?

Vierka S 07-04-2013 12:28

Re: chov vodnej hydiny
 
toto by aj mna zaujimalo, o tyzden sa nam vyliahnu kaciatka :)


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 18:01.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..