![]() |
Vymeranie pozemkov po skončení najmu
Dobrý deň.
V tejto dobe mi má PD po skončení nájomnej zmluvy vymerať pozemky.Nakoľko nebývam v mieste kde sa nachádzajú, chcem vedieť či PD má povinnosť ma k tomu prizvať.Bolo mi povedané že to oni nestihnú lebo geodet ma toho veľa a časovo to nezvládajú. Ďakujem |
Re: Vymeranie pozemkov po skončení najmu
Dobrý deň,
Z Vašej krátkej a stručnej otázky nie je jasné, na základe čoho dochádza k vymeraniu a odovzdaniu pozemkov od PD. Podľa § 12a zákona č. 504/2003 Z.z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov (ďalej len „zákon o nájme“) je stanovený postup vrátenia a prevzatia pozemkov medzi doterajším užívateľom – nájomcom a vlastníkom – prenajímateľom. Náklady spojené s vyčlenením pozemkov znášajú nájomca s doterajším prenajímateľom rovnakým dielom . Pýtate sa , či PD má povinnosť Vás prizvať k vymeraniu pozemkov. Nepíšete, či Vám budú vymerané Vaše vlastné pozemky alebo iné pozemky na základe podnájomnej zmluvy (§ 12a ods.2 zákona o nájme). Pokiaľ budete na nich hospodáriť, mali by ste poznať polohu a ich hranice. Geodet by mal vytýčiť hranice pozemkov a označiť ich aspoň drevenými kolíkmi a je na vlastníkovi, aby si zabezpečil stabilizáciu hraníc aj pre budúce užívanie. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 05:46. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..