![]() |
Bioplynova stanica
Dobry den,
Poskytuje sa aktualne dotacia/podpora na vybudovanie BPS? Dakujem |
Re: Bioplynova stanica
Dobrý deň,
v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka je možné podporiť výstavbu bioplynových staníc a to konkrétne z opatrenia 3.1. „Diverzifikácia smerom k nepoľnohospodárskym činnostiam - výstavba, rekonštrukcia a modernizácia výrobných objektov na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (bioplynové stanice)“. Momentálne na toto opatrenie nie je vyhlásená výzva. V súčasnom období sa pripravuje budúca politika rozvoja vidieka SR 2014 - 2020, ktorá okrem iného bude zahŕňať aj opatrenie „Investície do hmotného majetku“ v ktorom budú podporené investície pre budovanie zariadení na energetické využívanie biomasy na výrobu elektriny a tepla spaľovaním bioplynu vyrobeného anaeróbnou fermentáciou. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:21. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..