AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Bioplynova stanica (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3410)

Luigi22 30-10-2013 06:49

Bioplynova stanica
 
Dobry den,

Poskytuje sa aktualne dotacia/podpora na vybudovanie BPS?

Dakujem

Odbor komunikácie 1 30-10-2013 14:00

Re: Bioplynova stanica
 
Dobrý deň,

v rámci Programu rozvoja vidieka SR 2007 – 2013, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka je možné podporiť výstavbu bioplynových staníc a to konkrétne z opatrenia 3.1. „Diverzifikácia smerom k nepoľnohospodárskym činnostiam - výstavba, rekonštrukcia a modernizácia výrobných objektov na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (bioplynové stanice)“. Momentálne na toto opatrenie nie je vyhlásená výzva.

V súčasnom období sa pripravuje budúca politika rozvoja vidieka SR 2014 - 2020, ktorá okrem iného bude zahŕňať aj opatrenie „Investície do hmotného majetku“ v ktorom budú podporené investície pre budovanie zariadení na energetické využívanie biomasy na výrobu elektriny a tepla spaľovaním bioplynu vyrobeného anaeróbnou fermentáciou.


S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:21.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..