AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   vzdelanie mladeho farmára (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3412)

fesacik 03-11-2013 20:13

vzdelanie mladeho farmára
 
potvrdenie pre mladeho začínajuceho farmára o dvojrocnej praxi od samostatne hospodariaceho rolníka stáči vo forme čestneho prahlásenia že u neho pracoval dva roky a uradne to overit u notára? nič viac? či bude potrebný aj vypis zo socialnej poistovne? a druha možnosť je stredoškolské alebo vysokoškolské vzdelanie a mna zaujíma či to musí byť polnohospodarskeho zamerania alebo podmienka je len aby mal maturitu v akomkolvek obore ?

Odbor komunikácie 1 04-11-2013 14:42

Re: vzdelanie mladeho farmára
 
Dobrý deň,

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci prípravy nového Programu rozvoja vidieka SR pre roky 2014-2020 plánuje implementovať aj operáciu „Pomoc na začatie podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov“. V rámci uvedenej operácie pravdepodobne bude jedna z podmienok poskytnutia podpory aj dosiahnuté poľnohospodárske vzdelanie (stredoškolské alebo vysokoškolské) alebo 2—3 ročná prax v poľnohospodárstve s doplnkom absolvovania akreditovaného vzdelávacieho kurzu zameraného na poľnohospodárske podnikanie. Podrobné podmienky dĺžky a potvrdenia poľnohospodárskej praxe sú predmetom ďalších diskusií a podrobnejšieho rozpracovania, ktoré v tejto chvíli nie sú jednoznačné.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:44.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..