AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   mam narok na vratenie? (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3423)

orava299 07-11-2013 19:50

mam narok na vratenie?
 
Som vlastnik pody o vymere 3,3 ha ktoru bez najomnej zmluvy uziva PD som podielnik ucasti 2/7 a druzstvo mi ju nechce dat 'ziadost tam je uz 3roky'mam sa obratit na sud? Ved chcem len svoje

Odbor komunikácie 1 08-11-2013 11:13

Re: mam narok na vratenie?
 
Dobrý deň,

vo Vašej žiadosti uvádzate, že ste spoluvlastník poľnohospodárskej pôdy o výmere 3,3 ha v podiele 2/7. Na uvedený pozemok nemáte s PD podpísanú nájomnú zmluvu a požiadali ste o vyčlenenie pozemku do užívania, čo PD nerešpektovalo. Nakladanie s pozemkom v prípadoch ak ide o podielové spoluvlastníctvo upravuje Občiansky zákonník v § 139 ods. 2. V zmysle tohto ustanovenia „o hospodárení so spoločnou vecou rozhodujú spoluvlastníci väčšinou počítanou podľa veľkosti podielov.“. Ak má PD podpísanú zmluvu o nájme s väčšinou na určitú dobu, má právo pozemok užívať aj bez Vášho súhlasu. To ale neznamená, že Vám nemá za nájom platiť. Vo Vašom prípade, ak chcete pozemok užívať, musíte sa dohodnúť s ostatnými spoluvlastníkmi o ukončení nájmu a potom žiadať PD o vyčlenenie Vášho pozemku, alebo ak to nie je možné dáte návrh na uzavretie podnájomného vzťahu s PD na iný pozemok podľa § 12a zákona č. 504/2003 Z. z. o nájme poľnohospodárskych pozemkov.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 15:32.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..