![]() |
Ustanovujúca schôdza
Vážený pán minister
Dňa 12.12.2013 sme mali v obci Debraď ustanovujúcu schôdzu o založení pozemkového spoločenstva. Schôdza prebiehala podľa programu až po bod, keď bol prečítaný asi 16 stranový návrh zmluvy a stanov. Po prečítaní spomínaných dokumentov mala pred hlasovaním nasledovať prejednávanie, diskusia o týchto dokumentov. Nebolo to tak .Predsedajúca a zároveň bývalá a už aj súčasná predsedníčka diskusiu nedovolila, napriek protestom a upozornení, že porušuje zákon. Vygenerovala chaos v sále. Neakceptovala ani to , že najvyšším orgánom je zhromaždenie a nie ona. Počas schôdze ešte viac krát konala protizákonne a čuduj sa svete to všetko pred prítomným notárom. Návrhy a pripomienky pripravené k stanovám neprevzal ani notár, ktorý priebeh schôdze konštatoval citujem: však bolo hlasovanie. Potom sa spočítavali hlasy, rozdávalo sa víno a ľudia pomali rozchádzali. Pri vyhlásení výsledkov volieb bolo v sále už minimum členov. Pán minister, bolo všetko v poriadku, nezaslúžila by taká predsedníčka trochu viac záujmu zo strany kontr. orgánov? Prečo sa cítila taká istá a sebavedomá? |
Re: Ustanovujúca schôdza
Dobrý deň,
MPRV SR nemá žiadnu kontrolu nad priebehom ustanovujúcej schôdze pozemkového spoločenstva, ak majú účastníci podozrenie, že neprebehlo všetko v súlade so zákonom, môžu sa obrátiť na súd, aby vyhlásil takúto ustanovujúcu schôdzu za neplatnú. S pozdravom Odbor komunikácie a marketingu Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 00:17. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..