![]() |
nájom pôdy vydanej reštituentovi
Reštituentovi pôdy vydal poľn. pôdu pozemkový úrad.
Ako má postupovať doterajší užívateľ poľn. pôdy, ak mal nájomnú zmluvu na túto pôdu uzatvorenú s Pozemkovým úradom ? Ako to je, keď doteraz uhrádzal nájom Poz. fondu ale vlastník (reštituent) po vydaní pôdy chce uzatvoriť nájomnú zmluvu s iným užívateľom?[/quote] |
Re: nájom pôdy vydanej reštituentovi
Dobrý deň,
Oprávnenej osobe - reštituentovi boli v reštitučnom konaní vydané pozemky v správe Slovenského pozemkového fondu, na ktoré bola uzatvorená platná nájomná zmluva o nájme poľnohospodárskych pozemkov s doterajším užívateľom - nájomcom. Reštituent nadobudnutím vlastníckeho práva vstupuje do práv a povinností doterajšieho prenajímateľa podľa zákona č. 504/2003 Z.z. v znení neskorších predpisov, preberá záväzky vyplývajúce z nájomnej zmluvy až do ukončenia platnosti zmluvy (doby nájmu) a môže si uplatniť v intenciách zákona ďalšie možností ako nakladať so svojimi pozemkami, napr. postup podľa § 12a - vrátenie a prevzatie pozemkov. Slovenský pozemkový fond by mal byť o tejto skutočnosti informovaný, nájomné za pozemky patriace reštituentovi prináleží jemu ako vlastníkovi. Tieto vzťahy si musí vyriešiť fond a reštituent, ktorý má právoplatné rozhodnutie o priznaní vlastníctva, resp. reštitučnej náhrady. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 11:04. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..