AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   prevod spoluvlastníckeho podielu (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3801)

zuzast 26-08-2014 09:08

prevod spoluvlastníckeho podielu
 
Dobrý deň, v roku 2008 so nadobudla dedičským rozhodnutím podiel z PKV. Toto dedenie bolo právoplatné, ale v katastri prebiehal ROEP, pričom sa na toto dedenie neprihliadlo a celý podiel, ktorý bol predmetom dedenia bol zapísaný na meno môjho strýka, ktorý na základe dedenia nadobudol len polovicu podielu. Chcela by som sa spýtať, či je možné darovacou zmluvou vrátiť prededený podiel na moje meno. Jedná sa o spoločné nehnuteľnosti podľa zákona č. 97/2013 Z.z. a výmera prevádzaného podielu by bola 4636 m2. Na liste vlastníctva sú aj u iných vlastníkov takéto podiely. Ďakujem.

Odbor komunikácie 1 26-08-2014 10:02

Re: prevod spoluvlastníckeho podielu
 
Dobrý deň,

podľa Vašej informácie, ste mali byť právoplatnou dedičkou podielu z PKV, ale nejakou chybou pri zostavení ROEP-u, vlastníkom celého spoluvlastníckeho podielu na spoločnej nehnuteľnosti sa stal Váš strýko. Vaša otázka znela, či môže Váš strýko tento podiel, resp. jeho časť darovať Vám. Samozrejme, môže a nie sú tu ani obmedzenia podľa zákona č. 140/2014 Z. z. o nadobúdaní vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý nadobudol účinnosť
1. 6 2014, lebo pôjde a prevod medzi príbuznými podľa § 115 a § 116 Občianskeho zákonníka.

Jednoznačná odpoveď znie: „Áno, spoluvlastnícky podiel je možné v takomto prípade previesť darovaním“.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 22:01.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..