![]() |
Vyňatie z pôdneho fondu
Dobrý deň, prosím o radu ako postupovať pri dočasnom vyňatí z PPF pri stavbe - výkope káblovej ryhy šírky cca 50cm a dĺžky cca 1050m na parcele kultúry TTP mimo zastavaného územia obce (extravilán).
Práce pri výkope ryhy a uložení kábla by mali trvať cca dva týždne. Podľa akého §-fu zákona o využívaní poľnohospodárskej pôdy sa postupuje ? Ďakujem. |
Re: Vyňatie z pôdneho fondu
Dobrý deň,
V danom prípade postupujte podľa §18 zákona č. 220/2004 Z. z. o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy a o zmene zákona č. 245/2003 Z. z. o integrovanej prevencii a kontrole znečisťovania životného prostredia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov § 18 Použitie poľnohospodárskej pôdy na nepoľnohospodársky účel (1) Ustanovenia podľa § 13 až 15 a § 17 sa neuplatnia v prípadoch použitia poľnohospodárskej pôdy na nepoľnohospodársky zámer na čas kratší ako jeden rok vrátane uvedenia poľnohospodárskej pôdy do pôvodného stavu. (2) V prípadoch podľa odseku 1 je žiadateľ povinný pred začatím vykonávania nepoľnohospodárskej činnosti na poľnohospodárskej pôde vyžiadať si stanovisko orgánu ochrany poľnohospodárskej pôdy (príslušný okresný úrad, pozemkový a lesný odbor), v ktorom určí podmienky nepoľnohospodárskeho použitia poľnohospodárskej pôdy a lehotu na uvedenie pôdy do pôvodného stavu. Súčasťou žiadosti sú najmä: a) výpis z katastra a kópia z katastrálnej mapy s vyznačením plochy navrhovanej na nepoľnohospodárske použitie, b) bilancia skrývky humusového horizontu poľnohospodárskej pôdy, c) návrh vrátenia poľnohospodárskej pôdy do pôvodného stavu. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 02:09. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..