AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3838)

lmikula 29-09-2014 11:29

Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby
 
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať či sú potrebné nejaké povolenia a/alebo registrácie ak by som si chcel pestovať zeleninu a bylinky pre vlastnú výrobu.

Napríklad: vyrábame bazalkové pesto (vo schválenej prevádzke) a chcel by som si na to dopestovať vlastnú bazalku.

Ďakujem.

Odbor komunikácie 1 30-09-2014 08:08

Re: Pestovanie zeleniny do vlastnej vyroby
 
Dobrý deň,

Na pestovanie zeleniny alebo koreninových rastlín na vlastnú spotrebu nie je potrebné žiadne povolenie. V druhej vete uvádzate, že máte schválenú prevádzku na výrobu bazalkového pesta, preto odporúčame oznámiť rozšírenie výroby o čerstvú bazalku podľa zákona o potravinách na Štátnu veterinárnu správu SR a o ďalších postupoch sa informujte na príslušnom pracovisku.
S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 21:22.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..