![]() |
Kúpa pôdy 2
Nakoľko som nemohol reagovať na vašu odpoveď na moju predchádzajúcu otázku, musím teda založiť novú tému. Je v poriadku, že mi zákon dovoľuje kúpiť pôdu do 2000m2, ale prečo ak mám možnosť nemôžem kúpiť viac? Z akého dôvodu sú opäť zvýhodnení len určití ľudia? Prečo by som si ja ako občan obce kde platím všetky dane nemohol kúpiť pôdu nad 2000m2 nachádzajúcu sa v jej katastrálnom území? Register zverejňovania ponúk prevodu vlastníctva poľnohospodárskeho pozemku je dobrá vec, k ponuke pôdy sa dostane širšia verejnosť nie len kamaráti ako to funguje, ale prečo si tu danú pôdu nemôže odkúpiť obyčajní človek za rovnakých podmienok ako osoba, ktorá vykonáva poľnohospodársku činnosť najmenej 3 roky.
Za odpoveď Vám vopred ďakujem. |
Re: Kúpa pôdy 2
Dobrý deň,
podmienka kupy pozemku nad 2000 m2 je taxatívne uvedená v zákone č. 140/2014 Z.z. a preto je potrebné dodržať postup uvedený v zákone. Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 04:17. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..