AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   podpora mladým farmárom (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3961)

fesacik 17-02-2015 18:30

podpora mladým farmárom
 
dobrý den včera sa minister jahnátek vyjadril že podporu pre mladých poľnohospodárov je určená len pre absolventov škôl s potravinárskym alebo poľnohospodárskym zameraním už neplatí to čo ste predtým pár rokov dozadu vyhlasovali že túto podporu dáte aj tým ktorý majú dva roky praxe a nemajú žiadnu školu poľnohospodársku toto už neplatí? dakujem

Odbor komunikácie 1 18-02-2015 07:38

Re: podpora mladým farmárom
 
Dobrý deň,

Procesom prvého založenia poľnohospodárskeho podniku
sa rozumie prebiehajúci proces, v rámci ktorého sú splnené tieto podmienky:
 pred predložením ŽoNFP, vykonať registráciu poľnohospodárskeho podniku najskôr v deň vyhlásenia výzvy na predkladanie podnikateľského plánu spolu so ŽoNFP príjemcom pomoci, ktorý v minulosti nebol predstaviteľom žiadneho poľnohospodárskeho podniku.
 po predložení ŽoNFP absolvovanie akreditovaného vzdelávacieho kurzu zameraného na poľnohospodárske podnikanie v oblasti špecializovanej rastlinnej výroby a živočíšnej výroby najneskôr do 24 mesiacov od podpisu Zmluvy o poskytnutí NFP, pričom táto podmienka sa netýka osôb, ktoré majú zodpovedajúce odborné vzdelanie;
 po predložení ŽoNFP byť aktívnym poľnohospodárom.
Po splnení vyššie stanovených podmienok sa považuje proces založenia podniku za ukončený.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 10:36.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..