![]() |
Tak načo mám vlastne nárok?
Ak som sa zaregistroval ako SHR v roku 2014 a spĺňam všetky podmienky pre mladého farmára, už sa teda nemôžem certifikovať ako mladý farmár rozumiem, ale hovorí sa o tom, že máme aj tak nárok na podporu ale z tej sumy 50 000 eur bude odpočítaná adekvátna časť, je to tak alebo sa mýlim? Alebo aké finančné nároky máme v takomto prípade? A poprosím Vás o jasnú odpoveď bez odkázania na trpezlivosť, veľa z nás by už konečne dostala priame odpovede. Ďakujem
|
Re: Tak načo mám vlastne nárok?
Dobrý deň,
mladý farmár je v zmysle PRV PO alebo FO, zakladateľ musí mať do 40 rokov v čase podania žiadosti, pritom musí spĺňať podmienky start-up, t. zn. musí prvýkrát zakladať podnik ako jeho najvyšší predstaviteľ, čiže nemôže mať založené poľnohospodárske podnikanie ani iné podnikanie, kde má predmet činnosti poľnohospodársku výrobu, pred zverejnením výzvy v zmysle podopatrenia 6.1. To znamená, že keď dotazujúci má už založené podnikanie v súčasnosti pre účely PRV 2014 – 2020 nie je mladým farmárom a nie je oprávneným uchádzačom o podporu na začatie podnikania pre mladých poľnohospodárov. Môžete sa však uchádzať o podporu na rozvoj podnikateľskej činnosti pre malých poľnohospodárov. S pozdravom Odbor komunikácie Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR e-mail: [email protected] |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:36. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..