AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Tak načo mám vlastne nárok? (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=3970)

juro777 19-02-2015 15:17

Tak načo mám vlastne nárok?
 
Ak som sa zaregistroval ako SHR v roku 2014 a spĺňam všetky podmienky pre mladého farmára, už sa teda nemôžem certifikovať ako mladý farmár rozumiem, ale hovorí sa o tom, že máme aj tak nárok na podporu ale z tej sumy 50 000 eur bude odpočítaná adekvátna časť, je to tak alebo sa mýlim? Alebo aké finančné nároky máme v takomto prípade? A poprosím Vás o jasnú odpoveď bez odkázania na trpezlivosť, veľa z nás by už konečne dostala priame odpovede. Ďakujem

Odbor komunikácie 1 20-02-2015 07:38

Re: Tak načo mám vlastne nárok?
 
Dobrý deň,

mladý farmár je v zmysle PRV PO alebo FO, zakladateľ musí mať do 40 rokov v čase podania žiadosti, pritom musí spĺňať podmienky start-up, t. zn. musí prvýkrát zakladať podnik ako jeho najvyšší predstaviteľ, čiže nemôže mať založené poľnohospodárske podnikanie ani iné podnikanie, kde má predmet činnosti poľnohospodársku výrobu, pred zverejnením výzvy v zmysle podopatrenia 6.1. To znamená, že keď dotazujúci má už založené podnikanie v súčasnosti pre účely PRV 2014 – 2020 nie je mladým farmárom a nie je oprávneným uchádzačom o podporu na začatie podnikania pre mladých poľnohospodárov. Môžete sa však uchádzať o podporu na rozvoj podnikateľskej činnosti pre malých poľnohospodárov.
S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 19:36.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..