AgroFórum

AgroFórum (http://www.agroforum.sk/index.php)
-   Fórum ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (moderované fórum) (http://www.agroforum.sk/forumdisplay.php?f=4)
-   -   Založenie farmy - nosnice - dotácie - predaj ?? (http://www.agroforum.sk/showthread.php?t=4073)

Juraj5 19-04-2015 10:30

Založenie farmy - nosnice - dotácie - predaj ??
 
Dobrý deň,

existujú nejaké formy podpory pre založenie malej farmy na chov nosníc - cca. 1000ks, rozloha pozemku je cca. 3000 metrov stvorcovych ?

Som 23 ročný človek a farmu som nikdy nezakladal.

Čo odborná spôsobilosť ? Otec je MVDr a má viac ako 20 rokov praxe ako zootechnik...dá sa považovať jeho odbornosť za odborne spôsobilú osobu aj keď zakladám farmu ja ? Samozrejme metodika a spôsob chovu, staroslivosť o nosnice a pod. ovládam.

Ďalej sa chcem spýtať ako je to s predajom vajec ? Dá sa to realizovať formou predaja z dvora ( pri dennej produkcii cca 800ks vajec) ? Ako si štát predstavuje značenie vajec (našiel som tetovacie linky na vajcia)? Dajú sa takéto označené, ale netriedené vajcia predávať ako voľné ložené, netriedené v maloobchodnej prevádzke ?

Prevádzka by bola právne súčasťou farmy.

Ďakujem za odpoveď.

Odbor komunikácie 1 20-04-2015 06:42

Re: Založenie farmy - nosnice - dotácie - predaj ??
 
Dobrý deň,

ďakujeme Vám za dôveru, s ktorou ste sa na nás obrátili so svojím problémom. Odpoveď na Vašu otázku pripravujeme. Ďakujeme Vám za trpezlivosť.

S pozdravom

Odbor komunikácie
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR
e-mail: [email protected]


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 23:23.

Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..