![]() |
Mladý Farmar
Zdravým, chcem sa informovať, že keď plánujem ako mladý farmár (za predpokladu že spĺňam požiadavky) v máji žiadať o NFP pre mladého farmára,
môžem žiadať ako mladý farmár ( ten istý subjekt ) aj priame platby na plochu na rok 2015. Za vyrozumenie Vám ďakujem. S pozdravom Monty25. |
Re: Mladý Farmar
Jedným z krokov v rámci procesu prvého založenia podniku, čo je jednou z podmienok definície mladého poľnohospodára v rámci podopatrenia 6.1 „Podpora na začatie podnikateľskej činnosti pre mladých poľnohospodárov“ PRV SR 2014-2020, je začatie poberania priamych platieb.
Z uvedeného vyplýva, že žiadateľ o NFP v rámci podopatrenia 6.1 bude povinný začať poberať priame platby, aby naplnil proces prvého založenia podniku. V prípade, ak žiadateľ chce požiadať o priame platby ešte pred výzvou na podopatrenie 6.1 a je podnikateľom, t.j. podnik založil pred výzvou na podopatrenie 6.1, nespĺňa podmienku na získanie NFP z 6.1, ktorá znie, že ako podnikateľ sa musí zaregistrovať najskôr v deň vyhlásenia výzvy na podopatrenie 6.1. |
| Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +1 hodiny. Teraz je 16:23. |
Fórum používa : vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2006 Agroinštitút Nitra, š.p..